2019 GÜZEL BİR YIL OLSUN…

Ä°lgili resim

 

Kocaman bir yılı, iyisi ve kötüsüyle geride bıraktık.

Kiminle konuştuysam 2018’den yaka silker söylemlerine tanık oldum.

Ne çekmişiz 2018 senden.

Sakın ola ki, gelen yıl, gideni aratmasın…

Ama…

Geçen yıllara bakınca, hep, huzur ve mutluluklar var diyemeyiz. Bazen mutluyken mutsuzluğu, üzüntülüysen sevinçlerimizi de yaşadık.

Ama kaybettiğimiz değerler tahammül edemediğimiz gerçekleri de göz ardı edemeyiz öyle değil mi?

Hayat kocaman bir yalan dünya.

Bu yalan dünyada mutluluk var, huzur var, başarı var, savaş ve barış var, mutsuzluk var, sevgi var, sabır var, iyi niyet var, dostluklar ve kazanımlar var. Yardımlaşma, içimize işlemiş bir iyilik abidemiz. Şöyle bir düşüncemiz olsun. Herşeyimiz var, ama sağlığımız yok, ne kötü değil mi? Sağlık olmasa yaşamın hiçbir oluru yoktur. Karamsarlığa düşmek düşüncemiz oluşmasın. Ya olursa, olduğunu düşünürsek. En iyisi iyi düşünelim, iyi olmakta fayda vardır.

Kendi dünyamızda kaybolduğumuz hayallerimizde vardır. Kafanızı kaldırıp gökyüzüne baktığınızda, masmavi denizlerde, özgürlüklere kucak açan bir yaşamı göreceksiniz. Ciseleyen yağmur tanelerinin toprağa düşmesi gibidir. Hayaller olmasa hayat neye yarar ki?

Kafanızı fazla şişirmek niyetinde değilim, ama beklentiler yüksek olunca ister istemez yük de ağır olur. O yüzden diyeceğim, hayatı dikkate almayın. Zamanı, sevdiklerimizi ve önemsediklerimize yoğunlaşmalıyız. Yaşam geçiyor, yıllar ilerliyor. Bir ders niteliğinde öykülediğimiz hayat hikayesini zaman alır, zaman ise sevdiklerimizi.

“Birinin hayatına, birinin üzüntüsüne, birinin mutluluğuna, birinin ruhuna, birinin eline, yüzüne, sırtına, omuzuna, yüreğine, bazen söz, bazen göz, çoğu zaman kalbinizle minicik de olsa, tüm samimiyetinizle dokunun diyor Farid Farjad.”

Hayatı şekilendiren ben, sen, o. Yani, bizleriz, değiştirende. Bazıları gençleşti, kimisi de nüfus çoğaldı, bir yaş eskidi.

Herşeyin farkında olmak ve nerede olduğunu bilmek, hoş sohbetli dakikaları yaşamak güzel. Önemli olan zamanın tuzağına boyun eğmemek.

Herşeyi başarı üzerine de endekslemek mutluluk olamaz. İnandığınız tek şey olsun. Sevginizi katın, fikrinizi katın, düşüncenizi katın, duygunuzu katın. Netice de size olumlu sinyallerle dönecektir. Ömrümüz boyunca kazandıklarımızı bir dakikada kaybedebiliriz.

Hayat insana kazanırken kaybetmeyi, kaybederken kazanmayı da yaşatır. Mutlu eder mi? Belki de kazanmak yolun sonu bir başlangıç da olabilir. Başarı demek, bir adım daha insan olabilmek, nitelikli davranmak demektir. Barış olsun, mutluluk olsun, huzur olsun, sağlık olsun, kimseyi sevdiklerinden ayırmasın. Çocuklar ölmesin, hayvanlara eziyet edilmesin. Savaşlar olmasın. Kültürel değerler şemsiyesi altında dil, din ve ırkçılık kavramlarına saygı duyalım. Sevmek yolun yarısı, güven ise yolun tamamıdır. Sevmeyi vefaya, güveni ise itibar ile yaşatalım.

2018 gitti, 2019 hoşgeldin.

Yıllar iyisi ve kötüsüyle tecrübedir.

Neye benziyor biliyor musunuz?

Bir insanı kazanmak çok zor, kaybetmek çok kolaydır. O yüzden hep artı da kalmak dileğimiz olsun.

İnsan kendisine yalan söyler mi? Ya da kendisini kandırmak için eğlenir mi a dostlar.

En büyük ihanet, bir insanın kendisine yalan söyleyerek aldatmasıdır. Kendimize ihanet etmeyelim. Kendimize doğru olduğumuz vakit, tüm insani görevlerimizi yerine getirmiş oluruz.

Yeni yılda yüzünüzde gülücükler, gönlünüzde mutluluklar eksilmesin.

2019, ülkem için bereketli, geleceği parlak muhteşem bir yıl olmasını diliyorum..

Herşey gönlünüzce olsun.

Sevgiyle kalın.

Reklamlar

4 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Yakup Uykutalp dedi ki:

    Teşekkür ederim. Size de sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.

    Beğen

  2. Alev Abla dedi ki:

    Geç sayılmaz 👍😊 mutlu, huzurlu,sağlıklı yıllar hepimize.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s